Welkom, Gast
Gebruikersnaam Wachtwoord: Onthoudt mij

Hoe maak je een zeepketting?
(1 bekijken) (1) Gast
  • Pagina:
  • 1

Onderwerp: Hoe maak je een zeepketting?

Hoe maak je een zeepketting? 2 jaren, 2 maanden geleden #1

Hoe maak je een Zeep Ketting?

Op zich is een zeepketting maken niet anders dan een "normale" ketting. Je kunt een ronde ketting maken, dus een echte ketting zeg maar. Of je kunt een hanger maken (zie wedstrijd maart 2010).
Het enige belangrijke (waar wij ook weleens vragen over krijgen) is dat een zeepketting puur bedoeld is ter decoratie om het lekkere geurtje in het toilet, je woon/slaapkamer en dergelijke en niet om om te hangen.

De Ketting of Hanger maken doe je volgens de "normale" manier. Je rijgt de kralen en de zeep op Katoen Waxkoord, Organza Lint, Veters of op welk soort materiaal je de ketting van wilt maken. En deze werk je af op de gebruikelijke manier.

Hetgeen anders is dan anders is dat je nu Zeep erdoorheen rijgt. Je kunt kant en klare zeepvormpjes kopen of je kunt zelf zeepvormpjes maken. Als je bijvoorbeeld in ons assortiment kijkt heb je verschillende kleuren&geuren zeep en uitsteekvormpjes. Hier kun je dan de gewenste combinatie mee maken. De vormpjes kun je uit de zeep steken. Evt kun je de vormpjes een heel klein beetje warm maken zodat deze makkelijker door de zeep heen glijden. Daarna kun je er een gaatje in maken naar de grootte die je nodig hebt. Dit kan bijvoorbeeld met een sate prikker of met een iets verwarmde (brei) naald.
En mocht je restjes zeep over hebben van de zeep dan kun je deze au bain marie worden verwarmd tot circa 70 graden om ze daarna opnieuw in een vormpje te gieten! (Dit geldt iig voor de zeep op onze site.)

Succes!
Groetjes Karin
www.PieKa.nl
De leukste online kralenwinkel!

mijn inzending voor zeepketting wedstrijd 2 jaren, 2 maanden geleden #2

Met een knipoog naar mijn delfts blond A'dam servies
delfts_blond.JPG

Zeepketting maken 1 jaar, 2 maanden geleden #3

Hoi hoi

Ik wil heel graag leren zeepkettingen maken. Lijkt me super leuk om te doen.
Maar wat heb ik allemaal nodig om te beginnen?
Een soort van starters pakketje ofzo? Niet dat ik de hele mikmak in huis haal,
en het niet leuk vind haha zou zomaar kunnen,mij kennende!

Re: Zeepketting maken 1 jaar, 1 maand geleden #4

Hoi Mamavan3,

Zoals je hierboven kunt lezen is het maken van een zeepketting niet veel anders dan een "normale" ketting maken.
Ik weet niet of je al wel "gewone" sieraden maakt?

Zo ja, dan is het enige wat je nodig hebt een plak zeep met zeepvormpjes, of al kant en klare zeepvormpjes.

Zo niet, dan moet je bedenken hoe je wilt dat je ketting eruit komt te zien. Wat voor zeepjes je wilt, op wat voor draad je de ketting wilt maken, of je kralen, bedeltjes en bloemen ertussen wilt hebben. En deze kun je dan allemaal los bestellen. Je hoeft dus niet in 1x iets heel groots te bestellen.

Groetjes Karin
www.PieKa.nl
De leukste online kralenwinkel!
  • Pagina:
  • 1
Tijd voor maken pagina: 0.32 seconden